העונש על העסקת עובדת ניקיון זרה בלי אישורים

תוכן עניינים

תמר גרינדברג
עורכת תוכן ראשית

הצטרפו לדיוור!

רוצים להישאר מעודכנים בכל פעם שעולה מאמר חדש לאתר? הכי קל לעשות את זה דרך רשימת התפוצה שלנו! הצטרפו עכשיו בחינם:

במדינת ישראל כמו במדינות אחרות ברחבי העולם ניתן להעסיק עובדים זרים. אך על מנת להעסיק עובדים זרים חובה להשיג את האישורים הדרושים לשם כך. זה שבא לכם להעסיק עובד זר או עובדת זרה זה לא מספיק, צריך לעמוד בדרישות סף נוספות. בגלל שהבירוקרטיה יכולה להיות מעייפת, אנשים רבים מעסיקים עובדי ניקיון זרים ללא אישורים כלל. התקווה של אותם אנשים תהיה כי אף אחד לא ידע וגם לא יתפסו אותם. זה נכון שבחלק גדול מהמקרים העניין נופל בין הכיסאות, אך אינכם יכולים להסתמך על כך. משטרת ההגירה עובדת שעות ארוכות כדי לאתר עובדים זרים שמועסקים ללא אישורים. מה יקרה אם יתפסו אתכם מעסיקים עובדת ניקיון זרה בלי אישורים? מוטב כי תכירו את הצד השני של המתרס. 

האם עובדים זרים יכולים לעבוד בניקיון?

התשובה היא שלא, עובדים זרים אינם יכולים לעבוד כמנקים של בתים או עסקים. חשוב לשים כוכבית בעניין זה ולהגיד כי עובדים שמועסקים בסיעוד מסייעים בניקיון הבית. אך עובד זר שעובד רק בניקיון זה לא דבר שיכול להיות מאושר על פי החוק במדינת ישראל. משמעות הדבר היא שאם יש לכם עובדת ניקיון זרה היא אינה עובדת על פי החוק. גם אם יש לה אישורים לעבוד בישראל, היא לא עובדת בתחום שבגינו הומצא האישור. באילו תחומים יכולים לעבוד עובדים זרים במדינת ישראל? עובד זר רשאי לעסוק באחד מהתחומים הבאים: סיעוד, חקלאות ובניין בלבד. 

הא קיים סיכוי שיתפסו אתכם?

עליכם לקחת בחשבון כי קיים סיכוי גבוה שיתפסו אתכם מעסיקים עובדים זרים בניגוד לחוק. אם בעבר היינו אומרים שהסיכויים נמוכים, כיום בזכות מאבק השלטונות הסיכוי עולה בהתאם. תוכלו למצוא את עצמכם במצב בו תעסיקו עובד זר, וכעבור זמן קצר תיתפסו. הסיכויים עולים בין היתר בגלל שהעובדים הזרים נמצאים במעקב מתמיד. הרשויות יודעות היכן הם נמצאים ולאילו מקומות הם יוצאים בדרך כלל. הגעה לאותם מקומות תאפשר תפיסת העובדים הזרים וקבלת מידע על מעסיקיהם. לפיכך עליכם להבין כי הסיכוי במקרה הזה לא פועל לטובתכם כמו שנדמה לכם. לעיתים כעבור מספר שנים יאתרו את העובד הזר ויתפסו גם אתכם כמעסיקים שלא כחוק. 

מהו העונש בגין העסקת עובד זר ללא אישורים?

העונש בגין העסקת עובדת ניקיון זרה ללא אישורים יהיה זהה להעסקת עובדים זרים שלא כחוק באופן כללי. זה שמדובר על עובדים שעובדים בניקיון זה לא משפיע על העונש הקבוע בחוק. העונש הראשוני בגין העסקת עובדים זרים שלא כחוק יהיה עונש כספי בדמות קנס. הקנס המנהלי הקבוע בחוק עומד על 30 אלף ש"ח, ללא ספק סכום רציני למדי. אם המעסיקים ימשיכו להעסיק עובדים זרים בניגוד לחוק יהיה אפשר להגיש נגדם כתב אישום. תקופת המאסר במקרה של אירועים חוזרים ונשנים עומדת על שנה אחת בפועל.

איזו אלטרנטיבה עומדת לפניכם?

אחרי שהבנתם כי העסקת עובדת ניקיון זרה מביאה איתה סיכון רב, חובה למצוא אלטרנטיבות. הרי לא תוכלו להביא אתה עצמכם למצב בו כל המשימות בבית יהיו מוטלות עליכם. לפחות את עבודת הניקיון תורידו מכם ותעבירו למנקה שתעשה זאת עבורכם. במקום להעסיק מנקים זרים בניגוד לחוק, תוכלו לפנות לחברת ניקיון מקצועית. החברה מעסיקה מנקים ותדאג לספק לכם את השירות המבוקש לכם. הסיכון שאתם לוקחים במקרה הזה הוא מינורי כי האחריות אינה עליכם. אתם מקבלים שירות מחברה מוכרת שמעסיקה עובדי ניקיון בהתאם לחוק במדינת ישראל.

אנחנו ממליצים מאוד על השירותים של חברת מוריה המספקת שירותי ניקיון מקצועיים

מה דעתכם על הכתבה? שתפו איתנו!

אודות אקספדיאנט

אקספדיאנט הינו פורטל תוכן עשיר המציג מגוון רחב של נושאים בתחומים המעניינים ביותר: יופי וטיפוח, סטייל, לימודים, שיווק, ביזנס ועוד! כאן תוכלו למצוא את המיטב התכנים והעדכונים העכשווים ביותר!

מה מעניין אתכם?

הכתבות האחרונות שעלו לאתר
כלכלה ועסקים

השקעות נדל"ן בישראל

שוק הנדל"ן הישראלי נחשב לאחד השווקים התוססים והדינמיים ביותר בעולם, המושך אליו משקיעים רבים הן מקרב האוכלוסייה המקומית והן מהזירה הבינלאומית. נדל"ן מתייחס לכל נכס

לכתבה המלאה >>
גיוס עובדים
כלכלה ועסקים

מציאת עבודה בשנת 2023

מציאת עבודה בשנת 2023 היא משימה לא פשוטה עבור רבים. שוק העבודה משתנה בקצב מהיר, ודורש הסתגלות למגמות ולכלים חדשים על מנת להשיג משרה איכותית.

לכתבה המלאה >>
כלכלה ועסקים

4 טיפים לניהול מסעדה

הכניסו קופה למסעדה מהיבואן כל מנהל ובעל עסק עם נסיון, יודע כי כלכלת העסק היא הדבר החשוב ביותר, ההכנסות אל מול ההוצאות, מעקבים אחר משכורות

לכתבה המלאה >>
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
הירשמו לניוזלטר שלנו

הישארו מעודכנים כל הזמן

דילוג לתוכן