כל המידע על מטפלים סיעודיים

תוכן עניינים

תמר גרינדברג
עורכת תוכן ראשית

הצטרפו לדיוור!

רוצים להישאר מעודכנים בכל פעם שעולה מאמר חדש לאתר? הכי קל לעשות את זה דרך רשימת התפוצה שלנו! הצטרפו עכשיו בחינם:

כאשר מדובר בטיפול סיעודי ניתן לומר שהוא אחד הדברים הכי מורכבים שיש מהבחינה הפיזית וגם הנפשית. ההתמודדות שיש ביום יום עם אנשים אשר נמצאים במצבים סיעודיים מצריכה המון כוחות בנפש, זוהי עבודה מאוד מאתגרת אשר לא כל אחד באמת יכול לעמוד בה בהצלחה רבה. מה נדרש בכלל מהתפקיד של מטפלים סיעודיים בכדי להצליח בעבודה זו? האם יש איזה שהן דרישות פסיכולוגיות בשביל התפקיד? קודם לפני הכל חשוב לדעת מה בדיוק כוללת כל העבודה הזאת, מה נכלל בכל התחום של האחריות שיש בטיפול הסיעודי ואיזה דברים כבר לא בתחום של האחריות שלו. המטפל הסיעודי, כמובן מעניק טיפול אישי מסביב אל השעון לאנשים שהרמה של התפקוד שלהם מאוד נמוכה, אנשים מבוגרים אשר נזקקים לעזרות בפעולות הכי פשוטות של היום יום. המטפל הסיעודי לדוגמא אחראי לאכילה ותזונה נכונה, רחצה והלבשה, או כל פעילויות בסיסיות אחרות שבה המטופל שלו צריך עזרה .האם המטפל הסיעודי אחראי על הבישול ועל הניקיון? האם הוא צריך או חייב ללוות את המטופל שלו אל סידורים או לעשות בשבילו קניות? בכל המקרים האלה כמובן נדרש חוזה מסודר של העסקה שהוא ברור כשמש בין המטפל אל המטופל.

טיפול סיעודי עם מטפל זר

אם ולדוגמא מדובר במטפל סיעודי שהוא זר ולא ישראלי, קודם כל חשוב מאוד וצריך להגיש בקשה לאגרה בשביל ההעסקה של המטפל הספציפי שבחרתם מהרשות של האוכלוסין וההגירה ממשרד הפנים. הגשה של בקשה, אשר תכלול בתוכה כל המסמכים אשר נדרשים, גם בנוסף כרוכה בתשלום ובנוסף לזה, על המעסיק של המטפל הסיעודי הזר לקנות בשבילו ביטוח בריאות שהוא פרטי, את הביטוח של הבריאות המעביד יכול לנכות מן התלוש של המשכורת של העובד הזר. בטיפולים סיעודים מהסוג הזה המעביד יכול גם לגבות ניכויים נוספים מן המטפל אשר כוללים בין היתר השתתפות של העובד בתחזוקה השוטפת של הבית, אבל חשוב לדעת שבכל מקרה הסך הכולל של השתתפות של העובד הזר לא יעלה מעל ל- 25% מהגובה של המשכורת שלו.

מטפל סיעודי

מה דעתכם על הכתבה? שתפו איתנו!

אודות אקספדיאנט

אקספדיאנט הינו פורטל תוכן עשיר המציג מגוון רחב של נושאים בתחומים המעניינים ביותר: יופי וטיפוח, סטייל, לימודים, שיווק, ביזנס ועוד! כאן תוכלו למצוא את המיטב התכנים והעדכונים העכשווים ביותר!

מה מעניין אתכם?

הכתבות האחרונות שעלו לאתר
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
הירשמו לניוזלטר שלנו

הישארו מעודכנים כל הזמן

דילוג לתוכן