כל מה שצריך לדעת על תביעות ביטוח חיים

תוכן עניינים

תמר גרינדברג
עורכת תוכן ראשית

הצטרפו לדיוור!

רוצים להישאר מעודכנים בכל פעם שעולה מאמר חדש לאתר? הכי קל לעשות את זה דרך רשימת התפוצה שלנו! הצטרפו עכשיו בחינם:

אדם המפרנס את משפחתו צריך להבטיח שחס וחלילה במקרה שילך לעולמו למשפחתו יהיו מקורות הכנסה. לצורך כך אנשים מבטחים עצמם בביטוח חיים. במקרה של פטירה חברת הביטוח תשלם למוטבים הרשומים בפוליסה את סכום הביטוח שנרכש.

מה חשוב לבדוק לפני שעושים ביטוח חיים ?

חשוב לרכוש סכום ביטוח שיספיק למחיית בני המשפחה. גובה סכום הביטוח שיש לרכוש נגזר מהנסיבות האישיים של המבוטח ומשפחתו כגון: רמת החיים של המשפחה, הוצאות המשפחה, מקורות הכנסה נוספים, גובה המשכורת של בן הזוג השני ועוד.

חשוב לקרוא את החריגים הרשומים בפוליסה ואם הם לא מתאימים לכם יש לנסות לבטלם או לרכוש ביטוח בחברה אחרת. למשל אם אתם רוכבים על אופנוע וודאו שאין חריג לתאונת דרכים.

שימו לב שאתם ממלאים את הצהרת הבריאות בצורה נכונה. אם לא תצהירו על כל המחלות שלכם חברת הביטוח עלולה לדחות את התביעה. בדקו את שיעור התייקרות הפוליסה במשך השנים וודאו שתוכלו לעמוד בתשלומים בעתיד.

האם צריך לשלם מס הכנסה בגין הפיצוי שמשולם מחברת הביטוח ?

לא. תשלומי ביטוח חיים פטורים ממיסים.

בן המשפחה שלי נפטר מה לעשות ?

ראשית מומלץ לבדוק אלו ביטוחים היו לו. ניתן לעשות זאת בהר הביטוח. כמו כן, עברו על תשלומי כרטיסי האשראי ודפי חשבונות הבנק ובדקו האם בוצעו תשלומים לחברות ביטוח. במידה שמצאתם הפרשות פנו לחברת הביטוח ובקשו לקבל את הפוליסה.

לאחר מכן פנו בדרישה לחברת הביטוח לקבל את סכום הביטוח.

אלו מסמכים יש להגיש לחברת הביטוח?

לרוב יש להגיש טופס תביעה, צילום תעודת זהות, אישור ניהול חשבון בנק, מסמכים רפואיים לסיבת המוות. כאשר אין מוטבים רשומים בפוליסה חברת הביטוח תבקש צו ירושה.

תוך כמה זמן חבר הביטוח תשלם את הכסף?

על-פי החוק חברת הביטוח אמורה לשלם לכם תוך 30 ימים מהיום שהוגשו לה כל המסמכים הנדרשים לבירור החבות שלה.

תוך כמה זמן צריך להגיש את התביעה ?

תביעת ביטוח חיים מתיישנת תוך 3 שנים מיום הפטירה. אם גיליתם שהיה לבן המשפחה שלכם ביטוח חיים וחלפו למעלה מ 3 שנים לעיתים ניתן להאריך את תקופת ההתיישנות. במקרה כזה פנו לעורך דין ביטוח. המשרד של עורך דין יואב רונקין ידוע כמשרד מוביל בתחום הביטוח.

מה לעשות אם חברת הביטוח דחתה את תביעתי ?

במקרה כזה בקשו לקבל את סיבת הדחייה בכתב והתייעצו עם עורך דין במתמחה בדיני ביטוח.

מה העלות של הגשת תביעת ביטוח לבית משפט ?

עלות התביעה מורכבת משכר טרחה ומהוצאות. שכר הטרחה בתביעת ביטוח לרוב מבוסס על אחוזים שתשלמו מסכום הזכייה. כך שלא מדובר על הוצאה מראש. לגבי ההוצאות יש לשלם אגרת בית משפט – 2.5% מסכום התביעה. בנוסף לעיתים יש צורך בחוות דעת מומחה שעשויה לעלות כ- 6,000 ₪. אם תזכו בתביעה בית המשפט יפסוק לכם את ההוצאות ואת שכר הטרחה.

רוצים לדעת עוד? >> mish-mish.org.il

מה דעתכם על הכתבה? שתפו איתנו!

אודות אקספדיאנט

אקספדיאנט הינו פורטל תוכן עשיר המציג מגוון רחב של נושאים בתחומים המעניינים ביותר: יופי וטיפוח, סטייל, לימודים, שיווק, ביזנס ועוד! כאן תוכלו למצוא את המיטב התכנים והעדכונים העכשווים ביותר!

מה מעניין אתכם?

הכתבות האחרונות שעלו לאתר
כלכלה ועסקים

השקעות נדל"ן בישראל

שוק הנדל"ן הישראלי נחשב לאחד השווקים התוססים והדינמיים ביותר בעולם, המושך אליו משקיעים רבים הן מקרב האוכלוסייה המקומית והן מהזירה הבינלאומית. נדל"ן מתייחס לכל נכס

לכתבה המלאה >>
גיוס עובדים
כלכלה ועסקים

מציאת עבודה בשנת 2023

מציאת עבודה בשנת 2023 היא משימה לא פשוטה עבור רבים. שוק העבודה משתנה בקצב מהיר, ודורש הסתגלות למגמות ולכלים חדשים על מנת להשיג משרה איכותית.

לכתבה המלאה >>
כלכלה ועסקים

4 טיפים לניהול מסעדה

הכניסו קופה למסעדה מהיבואן כל מנהל ובעל עסק עם נסיון, יודע כי כלכלת העסק היא הדבר החשוב ביותר, ההכנסות אל מול ההוצאות, מעקבים אחר משכורות

לכתבה המלאה >>
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
הירשמו לניוזלטר שלנו

הישארו מעודכנים כל הזמן

דילוג לתוכן