רישיון למנוף סל

תוכן עניינים

תמר גרינדברג
עורכת תוכן ראשית

הצטרפו לדיוור!

רוצים להישאר מעודכנים בכל פעם שעולה מאמר חדש לאתר? הכי קל לעשות את זה דרך רשימת התפוצה שלנו! הצטרפו עכשיו בחינם:

האם צריך רישיון למנוף סל?


מנופי סל ומנופים בכלל, הם כלים מסיביים וכבדים שמגיעים גם לגבהים ענקיים, ולכן בהחלט מדובר בכלי שצריך להחזיק עבורו ברישיון, ביטוחים, לעבור הסמכת בטיחות וכדומה. בהתאם לסוג המנוף, גם סוג הרישיון נקבע ויש כמה סוגים שמתרימים למנופים השונים. מאחר ומנוף סל הוא מנוף בו מפעיל המנוף נמצא על הסל ובגובה, הוא נדרש גם לרישיון הפעלה של הכלי וגם לרישיון עבודה בגובה.

מה הסכנות בתפעול מנוף סל שמצריכות רישיון מקצועי?


מנוף סל הוא מנוף שיכול להגיע גם ל- 70 מטר גובה, ולכן כבר מדובר בסיכון שחשוב להיערך אליו מקצועית ולוודא שעברתם את ההכשרה המושלמת לפני כן. מעבר לכך, במנוף סל לרוב מפעיל המנוף, נמצא בסל עצמו ובקצה הזרועה של המנוף – מה שחושף אותו לאינספור סיכונים נוספים כמו התקלות בעצמים ובעצמים בדרך, נפילות, ועוד רבים. מכל הסיבות האלה, חובה להוציא רישיון שמוודא כי מפעיל המנוף ערוך לחלוטין לכל תרחיש ונוהג בכל משני הזהירות.

האם כל אחד יכול להפעיל מנוף סל?

מי שלא מחזיק ברישיון, לא יכול כמובן להפעיל את מנוף הסל ובטח שלא לעשות הובלות עם מנוף, אך לרכוש הכשרה ולהשיג רישיון למנוף, אינם תהליך כה ארוך ומדובר בחלום שרבים יכולים ומוזמנים להגשים. בינתיים, מנוף סל אפשרי להשכרה ביחד עם מפעיל מוסמך, כך שאין באמת צורך למהר ולהוציא רישיון לשם כך.

מה דעתכם על הכתבה? שתפו איתנו!

אודות אקספדיאנט

אקספדיאנט הינו פורטל תוכן עשיר המציג מגוון רחב של נושאים בתחומים המעניינים ביותר: יופי וטיפוח, סטייל, לימודים, שיווק, ביזנס ועוד! כאן תוכלו למצוא את המיטב התכנים והעדכונים העכשווים ביותר!

מה מעניין אתכם?

הכתבות האחרונות שעלו לאתר
המגזין

הדברה במודיעין

הדברה במודיעין הדברה במודיעין היא עסק למקצוענים. מודיעין היא כבר מזמן אימפריה ולא עיירה קטנה ואם בעבר נחשבה לעיר העתיד היום באמת רואים שהיא הבטיחה

לכתבה המלאה >>
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
הירשמו לניוזלטר שלנו

הישארו מעודכנים כל הזמן

דילוג לתוכן